TSE / TSEK / HYB

Türk Standardlarına Uygunluk Belgesi (TSE Belgesi)

Hazırlanmış Türk Standardı bulunan konularda, İmalata Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmış firmaların söz konusu ürünlerinin ilgili Türk Standardına uygunluğunu belirten ve akdedilen sözleşme ile TSE Markası kullanma hakkı verilen firma adına düzenlenen ve üzerinde TSE Markası kullanılacak ürünlerin ticari markası, cinsi, sınıfı, tipi ve türünü belirten, geçerlilik süresi bir yıl olan belgedir.
TSE markası olmadan kullanılan TS ibaresi ve standardın numarası (TS 518 gibi), ürünün Türk Standardına uygun üretildiğine dair sadece üreticinin beyanını ifade eder.

Kalite Uygunluk Belgesi (TSEK Markası)

Hazırlanmış Türk standardı bulunmayan konularda İmalata Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmış firmaların söz konusu ürünlerinin ilgili uluslararası standardlar, benzeri Türk standardları,teknik literatür esas alınarak Türk Standardları Enstitüsü tarafından kabul edilen "Kalite Faktör ve Değerlerine" uygunluğunu belirten ve akdedilen sözleşme ile TSEK Markası kullanma hakkı verilen firma adına düzenlenen ve üzerinde TSEK Markası kullanılacak ürünlerin ticari markası, cinsi, sınıfı, tipi ve türünü belirten geçerlilik süresi bir yıl olan belgedir.

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi (HYB Belgesi)

Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi; Hizmet yerinin özelliklerşnin ilgili Türk standardı ve/veya Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanmış olan kriterlere uygunluğunu gösteren ve akdedilen sözleşme ile kullanılabilen geçerliliği 1 yıl olan belgedir.

+90 (262) 721 12 97 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.